Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin0 oy

GAREMETEN TAKSİM VE GARAMETEN TAKSİM NASIL YAPILIR

SAYIN ADMİN     BİR ŞİRKETTEN KİDEM TAZMİNATINDAN DOLAYI MAHKEMEME KARARI NETİCESİNDE 125.000 TL ALAÇAGIM VARDI BAHSE KONU ŞİRKET PARAYI ÖDEMEDİ BENDE ŞİRKETE AİT BİR GAYRİMENKÜLE İCRA KOYDURDUM BENDEN ÖNCE BAŞKA BİR  AVUKAT BU MENKULE İCRA KOYDURMUŞ.BİRLİKTE SATIŞ İŞLEMİNİ BAŞLATTIĞIMIZDA VERGİ DAİRESİ NİN ALACAĞINDAN DOLAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE YAZI GÖNDERMİŞ DAHA SONRA SATIŞ YAPILDI YAKLAŞIK 200,000 TLYE.

ANILAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜİ YAPMIŞ OLDUĞU SIRA CETVELİNDE  1.SIRAYA VERGİ DAİRESİNİ KOYARAK ALACAĞININ TÜMÜNÜ YANİ 42.000 TL. 2 SIDAKİ DİĞER ALACAKLI AVUKATIN ALACAĞI OLAN 136.000 TL ÖDEDİKTEN SONRA BANA KALAN PARA 12.000 TL BUNUN ÜZERİNE BEN DAVA AÇTIM SIRA CETVELİNE İTİRAZ VE GARAMETEN PAYLAŞIM YAPILMASIKONUSUDA.

       SİLİVRİ 1.İCRA HUK.MAH. DAVA AÇTIM ANILAN MAH. 6183/21 göre 3 şahıslar  tarafından hazzedlen malalar paraya cevrilmeden önce amme alacağı içinde haciz konulursa bu alacakta hazce iştirak eder ve aralarında satış bedeli garameten tahsll olunur, gerekcesiyle silivri ikinci icra müdürlüğünün sıra cetvelinin iptaline ve vergi dairesinin diğer 2 alacaklının alacağına garameten iştirak etmesi gerekirken 1. sıradan ve müstakilen yer verilmesi doğru blunmadığı gerekcesiyle sıra cetvelinin iptaline karar verilmiştir. daha sonra diğer aklacaklı ve verği dairesi bu karara ihtiraz ettiler ve 23 HD anılan mahkemenin kararının onanmasına karar vermiştir.şu  anda anılan icra müdürlüğü yeni yapmış olduğu sıra cetvelinde 1.sıraya ilk alacaklı koyarak  tüm alacağını ödemiş 2. sıraya beni koymuş bana yine 12.00 tl vermiş 3.sıradaki vergi dairesinin tüm alacağını ödemiş yapılaN BU İŞLEM SİZCE DOĞRUMUDUR  CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.


Cevaplar


Adı Soyadı

Beni gizle
Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim