Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

Yargıtay 10.ceza dairesi e:2014/14468 k:2017/1525


Özet:

Sanığın aşamalardaki savunmasına, oto arama tutanağı içeriğine ve dosyadaki diğer bilgi ve belgelere göre; ele geçirilen uyuşturucu maddenin miktarı da dikkate alınarak, savunmasının aksine ele geçirilen uyuşturucu maddeyi başkasına vermek amacıyla bulundurduğuna ilişkin kuşkuyu aşan yeterli ve kesin delil bulunmayan sanığın eyleminin kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma suçunu oluşturduğu, kan ve idrarında esrar etken maddesi çıkması nedeniyle bu suçtan dolayı ayrıca açılan dava sonucu hakkında tedavi ve denetimli serbestlik kararı verildiği de gözetilerek sanığın uyuşturucu madde ticareti suçundan beraati yerine mahkûmiyetine karar verilmesi,...


T.C.
Yargıtay
10. Ceza Dairesi


Esas No:2014/14468
Karar No:2017/1525
K. Tarihi:17.4.2017

Mahkeme : Ağır Ceza Mahkemesi
Suç : Uyuşturucu madde ticareti yapma
Hüküm : Mahkûmiyet

Dosya incelendi.
GEREĞİ GÖRÜŞÜLÜP DÜŞÜNÜLDÜ:
Sanığın aşamalardaki savunmasına, oto arama tutanağı içeriğine ve dosyadaki diğer bilgi ve belgelere göre; ele geçirilen uyuşturucu maddenin miktarı da dikkate alınarak, savunmasının aksine ele geçirilen uyuşturucu maddeyi başkasına vermek amacıyla bulundurduğuna ilişkin kuşkuyu aşan yeterli ve kesin delil bulunmayan sanığın eyleminin kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma suçunu oluşturduğu, kan ve idrarında esrar etken maddesi çıkması nedeniyle bu suçtan dolayı ayrıca açılan dava sonucu hakkında tedavi ve denetimli serbestlik kararı verildiği de gözetilerek sanığın uyuşturucu madde ticareti suçundan beraati yerine mahkûmiyetine karar verilmesi,
Yasaya aykırı, sanığın temyiz itirazları bu nedenle yerinde olduğundan hükmün BOZULMASINA, 17/04/2017 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

Ekleme Tarihi: 17.6.2017 05:37:58.
Bu karar

Bu Kararla İlgili "Vatandaş Soruyor"daki SorularYorumlar

Adınız Soyadınız:
Hukukmedeniyeti.org sitesinde yayınlanan yargısal kararlar kaynak ve kaynağa ait url adresi gösterilmek suretiyle kısmen kullanılabilir ,bütün halinde ise ancak siteye aktif link verilerek yayınlanabilir. Bireysel kullanımlarda bu zorunluluk yoktur.
www.hukukmedeniyeti.org


Okunacaklara Ekle

Hukukmedeniyeti.org sitesinde yayınlanan yargısal kararlar kaynak ve kaynağa ait url adresi gösterilmek suretiyle kısmen kullanılabilir ,bütün halinde ise ancak siteye aktif link verilerek yayınlanabilir. Bireysel kullanımlarda bu zorunluluk yoktur.
Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim