Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

Yargıtay 10.ceza dairesi e:2014/14708 k:2017/1569


Özet:

Olay tutanağı içeriğine, sanığın hakkında tedavi ve denetimli serbestlik kararı verilen diğer sanık...'la birlikte uyuşturucu kullandığına ilişkin savunmalarına ve tüm dosya kapsamına göre; tek olan eyleminin bütün olarak “kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma” suçunu oluşturması karşısında, sanık hakkında, suçun niteliğinin değişmesi nedeniyle TCK'nın 191. maddesi gereğince bir karar verilmesi gerekirken, tek olan eylemi vasıftan ikiye bölünerek uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan beraatine ve kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma suçundan suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmesi,...


T.C.
Yargıtay
10. Ceza Dairesi


Esas No:2014/14708
Karar No:2017/1569
K. Tarihi:

Mahkeme : Ağır Ceza Mahkemesi
Suç : Uyuşturucu madde ticareti yapma
Hüküm : Beraat


Dosya incelendi.
GEREĞİ GÖRÜŞÜLÜP DÜŞÜNÜLDÜ :
Olay tutanağı içeriğine, sanığın hakkında tedavi ve denetimli serbestlik kararı verilen diğer sanık...'la birlikte uyuşturucu kullandığına ilişkin savunmalarına ve tüm dosya kapsamına göre; tek olan eyleminin bütün olarak “kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma” suçunu oluşturması karşısında, sanık hakkında, suçun niteliğinin değişmesi nedeniyle TCK'nın 191. maddesi gereğince bir karar verilmesi gerekirken, tek olan eylemi vasıftan ikiye bölünerek uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan beraatine ve kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma suçundan suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmesi,
Yasaya aykırı, Cumhuriyet savcısının temyiz itirazları bu nedenle yerinde olduğundan hükmün BOZULMASINA, 25/04/2017 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.
Ekleme Tarihi: 17.6.2017 05:37:52.
Bu karar

Bu Kararla İlgili "Vatandaş Soruyor"daki SorularYorumlar

Adınız Soyadınız:
Hukukmedeniyeti.org sitesinde yayınlanan yargısal kararlar kaynak ve kaynağa ait url adresi gösterilmek suretiyle kısmen kullanılabilir ,bütün halinde ise ancak siteye aktif link verilerek yayınlanabilir. Bireysel kullanımlarda bu zorunluluk yoktur.
www.hukukmedeniyeti.org


Okunacaklara Ekle

Hukukmedeniyeti.org sitesinde yayınlanan yargısal kararlar kaynak ve kaynağa ait url adresi gösterilmek suretiyle kısmen kullanılabilir ,bütün halinde ise ancak siteye aktif link verilerek yayınlanabilir. Bireysel kullanımlarda bu zorunluluk yoktur.
Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim