Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Genel Haberler
0 Yorum

28 Şubat davasının Mahkeme Başkanı'ndan açıklamalar

FETÖ'den tutuklu eski yargı mensubu Hasan Kaya'nın “itirafçı” olup, ek ifadesinde verdiği isimler tartışma yarattı.

İlk ifadesinde bildiği “FET֔cü hakim ve savcı olmadığını belirten ve ByLock kullandığını da reddeden Hasan Kaya, bundan 9 ay sonra halen görev başında olan “FET֔cüler hakkında bilgi vermek istediğini söyledi.

11 Nisan 2017'de ikinci kez ifadesi alınan Kaya, bu kez ByLock kullandığını itiraf edip, çok sayıda hakim ve savcının ismini verdi.

Kaya'nın verdiği isimlerden birisi de halen Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Yiğitsoy oldu.

28 Şubat davasının Başkanı olarak bilinen Yiğitsoy, bu davada müebbet hapis cezasına çarptırılan başta dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı ile 2. Başkan Çevik Bir olmak üzere 21 sanık hakkında tutuklama kararı vermemesiyle tanındı ve bu isimlerin tutuklanmasını isteyen çevrelerin tepkisini çekti.


Odatv'de yayınlanan Hasan Kaya'nın hakkındaki iddiaları üzerine bir açıklama yapan Başkan Mustafa Yiğitsoy, “FET֔nün yargıda hakim olduğu dönemde kendisine Ankara'nın ötesinde görev verilmediğini, defalarca Doğu illerinde görevlendirildiğini anlattı.

İlk kez Gaziantep'ten Ankara'ya Sulh Ceza Hakimi olarak atandığı gün 15 Temmuz darbesinin yaşandığını, daha sonra 5. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına getirildiğini belirten Yiğitsoy, Tokat'ta birlikte görev yaptığı Hasan Kaya hakkında şunları söyledi:

“Bu Hasan Kaya ByLock'çu, FETÖ'cü olduğu kesinleşmiş bir şahıstır. Yargıda Birliğin temsilcisi değildir. Tokat'ta görev yapan, FETÖ'cü olmayan tüm hakim ve savcılar benim dönemin Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi üyesi Teoman Gökçe'yi gezdirmediğimi bilir. Ayrıca tüm camia benim kişiliğimi de bilir. İddialarının tamamı gerçek dışıdır. Bu FETÖ'cünün iddialarının hangi amaçla gündeme getirildiğini bilmiyorum. Ben HSYK ve Yargıda Birlik seçimlerinde görev aldım. Bu FETÖ'cü, ByLock'çu şahıslar, özellikle kamuoyunun gündeminde olan davalara bakan hakim ve savcıları hedef alıyorlar. Biz bunların ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Kendisinin yargılandığı davada tanıklık yapma ihtimalimize karşı da iftira silahına sarıldığını düşünüyorum.”

Anlaşılan o ki, yargıda hesaplaşma ve at izini it izine karıştırma devam ediyor!

Odatv.com
  
29.4.2018 21:49:57
Kaynak: Odatv
https://odatv.com/28-subat-davasinin-mahkeme-baskanindan-odatvye-aciklama-29041838.html

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim