Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Yaşam
0 Yorum

Yılın öğretmeninden iyilik dersi

Yılın öğretmeni Hakan Erarslan, ‘İyilik Kutusu' ve ‘Dört Dörtlük' projeleriyle öğrencilerine vefa, yardımlaşma, paylaşma, dürüstlük gibi duyguları aşılıyor.

Sivas'ta engelli bir öğrencisine verdiği destekten dolayı Cumhurbaşkanlığınca ‘Yılın öğretmeni' seçilen Hakan Erarslan,hayata geçirdiği yeni projelerle öğrencilerine vefa, yardımlaşma, iyilik, paylaşma, dürüstlük gibi duyguları aşılıyor. Şu anda açıköğretim lisesine devam eden bedensel engelli öğrencisi Emre Dirici'yi ilkokuldayken 5 yıl boyunca sınıfa kadar kucağında taşıyan ve geçen yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde 81 ilden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet edilen öğretmenler arasında yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ödüllendirilen Kılıçarslan İlkokulu sınıf öğretmeni 41 yaşındaki Erarslan, uyguladığı yeni projeleriyle dikkati çekiyor. Sivas Valisi Davut Gül'ün de başarı belgesiyle ödüllendirdiği Erarslan'ın sınıfta uyguladığı ‘İyilik Kutusu' projesi kapsamında, öğrenciler sınıf arkadaşlarından gördüğü bir iyiliği ve arkadaşının ismini kağıda yazarak kutuya atıyor. Ay sonunda en çok iyilik yapan öğrenci belirlenerek ödüllendiriliyor.

PROJELERİ KİTAP OLDU

Erarslan, hazırladığı bazı projelerin Sivas Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kitap haline getirildiğini söyledi. Bu yıl ‘İyilik Kutusu' projesi hazırladıklarını belirten Erarslan “Çocuklar kendilerine yapılan iyilikleri kağıda yazarak kutuya atıyor, biz müdahil olmuyoruz. Kendi yaptığı iyiliği değil de kendisine yapılan iyiliği yazdırıyoruz, vefa duygusunu geliştirmek için. Amacımız çocuk kendisine yapılan iyiliği unutmasın." dedi. Erarslan, her ay sonunda ‘İyilik Kutusu'nu açtıklarını ve en çok iyilik yapan öğrenciyi isteğine göre sinemaya ve yemeğe götürdüklerini ifade etti.

Öğrenciler, Hakan Erarslan'ın ‘İyilik Kutusu' projesiyle yardımlaşma ve paylaşma gibi duyguları öğrenirken ödül kazanmanın da mutluluğunu yaşıyor.

  
18.4.2018 07:58:04
Kaynak: Star
http://www.star.com.tr/guncel/yilin-ogretmeninden-iyilik-dersi-haber-1332841/

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim