Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Yaşam
0 Yorum

Terör mağdurlarının konutları bitiyor

TOKİ Başkanı Ergün Turan, &“Güneydoğu Anadolu Bölgesi&’nde terörden dolayı yıkılan ve tahrip olan binaların yerine planlanan 25 bin konut bu yıl tamamlanacak&” dedi.

Terör örgütü PKK mensuplarınca yerleştirilen tonlarca el yapımı patlayıcının imha edildiği, patlayıcılarla tuzaklanan barikatın kaldırıldığı Mardin, Şırnak, Hakkari ve Diyarbakır&’da imar ve altyapının yenilenmesi için yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Terör saldırıları sonucu yıkım kararı alınan ya da hasar alan konut, cami, okul ve kamu binaların yerine de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından bölgede adeta yeni kentler inşa ediliyor.

YARALAR SÜRATLE SARILIYOR

TOKİ Başkanı Ergün Turan, terör yaralarının süratle sarıldığı bölgede modern şehirlerin yapımının da hızla sürdüğünü söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ&’nin terörden etkilenen Güneydoğu Bölgesi için proje hazırladığını anlatan Turan, şöyle konuştu: &“Nusaybin&’de, Şırnak merkez, İdil, Silopi ve Cizre&’de, Yüksekova&’da, Diyarbakır merkezde 25 bin konutun inşaatı sürüyor. Güneydoğu Anadolu&’da terörden dolayı yıkılan ve tahrip olan binaların yerine planlanan 25 bin konut bu yıl tamamlanacak ve çok büyük oranda hak sahiplerine teslim edilecek.&”

  
5.3.2018 08:02:38
Kaynak: Aksam
http://www.aksam.com.tr/ekonomi/teror-magdurlarinin-konutlari-bitiyor-c2/haber-713541

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim