Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Örgütlü suçlar-Terör haberleri
0 Yorum

Erdoğan 28 Şubat davasına ‘müdahil': Sivil kanat da hesap vermeli

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 28 Şubat davasında darbenin sivil kanadının da bedel ödemesi gerektiğini söyledi.

Fotoğraf: Reuters

Afrika gezisine çıkan Erdoğan, Cezair'de kendisine eşlik eden gazetecilere açıklamalarda bulundu. Karar aşamasına yaklaşan ve 60 kişiye ömür boyu hapis istenen 28 Şubat davası ile ilgili “Ergenekon ve Balyoz sanığı askerlerin bir kısmı ve medyanın bir bölümü, 28 Şubat'ın askeri darbe olmadığını, bunun FETÖ kumpası olduğunu söylüyorlar, ne dersiniz"" sorunusuna Erdoğan, “O süreci yaşamış, kısmen bedel ödeyerek yaşamış biriyim. O işin sivil kanatlarının bizim üzerimizde oynadığı oyunları gördük. Yargı bu işin sivil kanadının hangi boyutta olduğunu da ortaya çıkaracaktır" diye yanıt verdi.

Erdoğan “Sivil kanatla ne kastediyorsunuz"" sorusunun sorulması üzerine de şöyle devam etti: “Sendikalar, medya, iş dünyası… O dönem ‘Beşli Çete' mi ne diyorlardı. O süreçte neler yapıldığını benden çok daha iyi biliyorsunuz. Ama bunlara hiç mi hiç dokunulmadı şu ana kadar. Tamamen es geçildi. Savcının dediğiniz türden bir yaklaşım göstermesi, dosyalarda bazı şeylerin öne çıktığını gösteriyor. Dosyalar okunurken gözden kaçmış olanlar veya görülmek istenmemiş unsurlar herhalde öne çıkıyor. Şimdi muhtemelen bunlar da gündeme gelecektir. Bizim tek arzumuz, adaletin tecelli edilmesidir. O zaman verilmiş kararlarla mağdur oldukları için haklarını arayan insanlar var. Bedel ödemesi gerekenler, buyursunlar bedelini ödesinler. O süreçte, köşelerinden çok rahat, indirenler bindirenler vardı. Bizim muhtarlığımıza kadar uğraşanlar vardı."

Afrin'de yürütülen harekata Avrupa ve Amerika basınında çıkan itirazların hatırlatılması üzerine de Erdoğan “Ne dedik" Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bu iş için birilerinden icazet alacak değiliz. Ejderhayı yarı canlı bırakmayacaksın. Öyle veya böyle bitecek bu iş. Şu anda bütün tüneller tamam. Oralara gelen o mikserler çok ilginçtir. Kimin" Lafarge. Lafarge kimin" Fabrikaları var orada. O tünellerin halini gördük. İçinden değişik yerlere giden yaşam alanları var " diye konuştu.

Erdoğan'ın sözünü ettiği Fransız Lafarge çimento grubu, Suriye'deki faaliyetlerini devam ettirme karşılığında IŞİD'e para ödemesi yaptığı gerekçesiyle soruşturuluyor.

  
1.3.2018 07:51:36
Kaynak: Diken
http://www.diken.com.tr/erdogan-28-subat-davasina-mudahil-sivil-kanat-da-hesap-vermeli/

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim