Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Yaşam
0 Yorum

Binlerce tez erişime açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan&’ın talimatlarıyla üniversitelerde yardımcı doçentlik uygulamasını kaldıran teklif geçtiğimiz hafta yasalaştı.

Doruk ÇAKAR

AKADEMİSYENLERE BUYUK KOLAYLIK

YRD. DOÇ.&’LUK KALKTI

Buna göre mevcut yardımcı doçentler &“doktor öğretim üyesi&” olarak görev yapacak. Yasada doktor öğretim üyesi &“doktora çalışmalarını başarıyla tamamlamış, tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık unvanını veya Üniversitelerarası Kurulun önerisi üzerine Yükseköğretim Kurulu&’nca tespit edilen belli sanat dallarının birinde yeterlik kazanmış olan, akademik unvana sahip kişi&” olarak tanımlanıyor.

GİZLİLİK KARARI OLANLAR HARİÇ

Yasayla ayrıca bugüne kadar yazılmış binlerce yüksek lisans tezi de araştırmacıların kullanımına açılıyor. Yazılmış tezler YÖK bünyesindeki &‘Ulusal Tez Merkezi&’ aracılığıyla elektronik ortamda erişime açılacak. Gizlilik kararı bulunanlar

hariç tüm tezler bu platformda araştırmacıların ve akademisyenlerin kullanımına açılacak. Tezlerin elektronik ortamda erişime açılmasıyla akademisyen ve araştırmacıların bu kaynaklara ulaşımındaki zaman ve maliyet kayıpları da azalmış olacak.

  
28.2.2018 08:17:51
Kaynak: Aksam
http://www.aksam.com.tr/guncel/binlerce-tez-erisime-aciliyor/haber-712030

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim