Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Yasama
0 Yorum

Çok tartışma yaratan organ bağışı tasarısı 2 oy farkla onaylandı...

AB ülkelerinden Hollanda'da Senato, ülkede yaşayan tüm yetişkinlerin aksine bir bildirimde bulunmadıkları sürece otomatik olarak organ bağışçısı sayılacağını öngören yeni bir yasa tasarısı onayladı.

Hollanda'da yaşayan tüm yetişkinlerin aksine bildirimde bulunmadığı sürece otomatik olarak organ bağışçısı sayılmasını öngören tasasının tartışma yarattığı belirtilirken, tasarının Senato'dan çok küçük bir oy farkla geçtiğine dikkat çekiliyor.

NL Times'a göre, Senatoda yapılan oylamada 36'ya karşı 38 oy ile kabul edilen tasarı, Eylül 2016 yılında parlamentonun alt kanadı tarafından sadece bir oy farklı onaylanmıştı.

Bundan sonra Kral Willem Aleksander tarafından imzalanacak olan yasa tasarısının vatandaşların organ bağışlamaya ilişkin kararlarını geciktirmemelerini sağlamayı amaçladığı belirtiliyor.

Haberde, son yıllarda Hollanda'da insanların organ bağışlayıcısı olarak kaydolmasını sağlamanın gittirçe güçleştiği vurgulanırken yeni yasanın 2020 yılında yürürlüğe girmesi beklendiği de kaydediliyor.

Odatv.com

  
14.2.2018 17:27:08
Kaynak: Odatv
https://odatv.com/cok-tartisma-yaratan-tasari-2-oy-farkla-onaylandi-14021805.html

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim