Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Yargı sorunları- Yargı reformu
0 Yorum

Cezaevleri doldu taştı: Her ay 1000 kişi artıyor

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, artırılmış kapasite ile 208 bin yatağa ulan gecaevlerinde 235 binden fazla tutuklu ve hükümlünün kaldığını söyleyerek, "Ortalama ayda 1000 civarında bir artış var" dedi.

Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu dün Maltepe ve Elazığ cezaevlerinde inceleme raporlarını görüşerek kabul etti.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, arttırılmış kapasitesiyle 208 bin 830 yatağa ulaşan cezaevlerinde 235 bin 888 tutuklu ve hükümlü bulunduğunu açıkladı. Yılmaz'ın komisyonda verdiği bilgiye göre yurt genelinde açık ve kapalı 386 cezaevinde 28 bin civarında tutuklu ve hükümlü ‘kapasite fazlası' olarak barınıyor. Yılmaz, mevcudun 179 binini adli, 53 binini terör suçlularının oluşturduğunu anlattı. Toplam tutuklu ve hükümlünün 9 bin 700'ünün kadın, 2 bin 949'unun çocuk olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Üzülerek belirtmek isterim ki mevcut her geçen gün artıyor. Ortalama ayda 1000 civarında bir artış söz konusu" dedi.

  
8.2.2018 08:01:52
Kaynak: Cnnturk
https://www.cnnturk.com/turkiye/cezaevleri-doldu-tasti-her-ay-1000-kisi-artiyor

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim