Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Örgütlü suçlar-Terör haberleri
0 Yorum

FETÖ'nün hakim-savcı planına darbe!

İstanbul Polisi, FETÖ soruşturmaları kapsamında, örgütün devlete sızmak için bazı hakim ve savcı adaylarına eğitim vermeye devam ettiğini belirledi. Düzenlenen operasyonda FETÖ'nün üst düzey ablaları ve hakim savcı adaylarının da aralarında bulunduğu 16 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen bir operasyon, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) devlete sızma planlarına devam ettiğini ortaya koydu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla başlatılan soruşturmada, FETÖ'nün yargı sistemine sızdırmaya çalıştığı bir yapıya ulaşıldı. Kaçakçılık Polisinin çalışmasında FETÖ üst düzey yapılanması içerisinde faaliyet gösreren ve abla olarak adlandırılan bazı şüphelilere ulaşıldı. Şüphelilerin, örgütün" Hakim-Savcı" çalışma evlerinden sorumlu oldukları belirlendi. Takiplerde, şüphelilerin örgüt evlerinde, hakim ve savcılık sınavına girmeye hazırlanan avukatlara eğitim verdikleri öğrenildi.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından; İstanbul, Ankara, İzmir, Düzce, Kocaeli'nin de aralarında bulunduğu 16 ilde 40 adrese baskın düzenlendi. Aralarında FETÖ'nün 4 üst düzey ablasının ve hakim, savcı adayı avukatların da bulunduğu 16 şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

  
11.1.2018 17:29:07
Kaynak: Sozcu
http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/fetonun-hakim-savci-planina-darbe-2169478/

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim