Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Yargı sorunları- Yargı reformu
0 Yorum

"Yeni yargı paketi hazırlıyoruz"

Beştepe&’deki Adalet Şurası&’nda konuşan Başbakan Yıldırım, &“Önceliğimiz adalet ve kalkınmadır. Geciken adalet vicdanları yakan bir ateşe dönüşür&” dedi, yeni yargı reformu paketini Meclis&’e getireceklerini de söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım Beştepe&’de düzenlenen Adalet Şurası&’nda konuştu. &“Önceliğimiz adalet ve kalkınmadır&” diyen Yıldırım şunları kaydetti: Adalet devletin temelidir. Olmaya da devam edecektir. Adalet insanı merkeze alan, insanı erdemle yaşatan sosyal ve siyasi bir düzen arayışıdır. Geciken adalet vicdanları yakan bir ateşe dönüşmektedir. Bu anlamda önceliğimiz hep adalet. Adli yargıda halen 9 merkezde faaliyet gösteren istinaf mahkemelerinin sayısını 15&’e çıkaracağız. Yargıya olan güveni daha da artırmak ve yargılamaları hızlandırmak amacıyla bir dizi yeniliği ihtiva eden yeni bir reform paketini Meclis&’e getirmek üzereyiz. FETÖ ile mücadelede ümit ediyorum ki bu yıl sonuna kadar darbeye bizatihi karışanların görüldüğü bütün davalar sonuçlanmış olacaktır.

Başbakan Yıldırım, gazetecilerle pasta kesti, ilk dilimi hamile olduğunu öğrendiği muhabire verdi.

Bölücüleri cesaretlendirecek haber yapmayın

Yıldırım gazetecilerle buluşmasında &“Karanlık emelleri olan, ülkenin yasalarını, kurumlarını, kendi ideolojilerine alet etmek isteyen FETÖ gibi bölücü akımları cesaretlendirecek yayınlardan kaçının&”dedi. Gazetecilerle tatil konusunda kader birliği yaptığını belirten Yıldırım &“Hatta bu konudan hanım da şikayetçi&” dedi.

  
11.1.2018 08:21:28
Kaynak: Aksam
http://www.aksam.com.tr/siyaset/yeni-yargi-paketi-hazirliyoruz/haber-697132

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim