Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Davalar-Soruşturmalar-Ceza Hukuku
0 Yorum

MİT'in 'ByLock' listesinde kendi adını silen zabıt katibine 10 yıl hapis

MİT’ten gelen ‘ByLock’ listesinde kendi adını silen zabıt katibine 1o yıl altı ay hapis cezası verildi.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre MİT geçen yıl ‘ByLock’ kullanıcılarının listesini dijital olarak Ankara başsavcılığına gönderdi.

Listeyi görevi gereği teslim alan adliyenin zabit katibi Emre Şanlıtürk, listede kendi telefon ve IMEI numaralarını sildi, ağabeyinin adını değiştirdi.

Soruşturma kapsamında ifade veren Şanlıtürk şunları anlattı: “2016 yılında görevim gereği Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan gelen FETÖ üyesi olup ‘ByLock’ kullanan kişilerle ilgili ilk liste bize teslim edildi. İkinci liste kasım veya aralık ayında teslim edildi. Bu kapsamda adliyede ‘ByLock’ odası kuruldu. Sorgulamalar bu odada bizim tarafımızdan yapılıyordu. İkinci liste hatırladığım kadarıyla 123 bin kişiden oluşuyordu. Bu listeye kullanımımda olan 507 021 .. .. numaralı telefon hattını kontrol için yazdığımda listede olduğunu gördüm. FETÖ örgütüyle hiçbir bağlantım olmadığı için bu durumu görünce haksız yere soruşturma geçireceğimi düşünerek telefon numarası kısmını listeden sildim. Ayrıca ağabeyim Emrah Şanlıtürk’ü de listede sorguladım. Onun da ismi ve telefonu vardı. Emrah Şanlıtürk olarak listede yer alan ismi Emrah Sanlı olarak değiştirdim.”

Ankara 20’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçlarından dava açılan Şanlıtürk’e bu suçlardan 10 yıl altı ay hapis cezası verildi.
  
29.12.2017 17:35:10
Kaynak: Diken
http://www.diken.com.tr/mitin-bylock-listesinde-kendi-adini-silen-zabit-katibine-10-yil-hapis/

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim