Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol





Sitenize Ekleyin
Örgütlü suçlar-Terör haberleri
0 Yorum

FETÖ'nün ByLock mağdurları arasından hâkim-savcılar da çıktı!





FET֒nün ByLock mağdurları arasından hâkim-savcılar da çıktı!
Fetullahçı Terör Örgütü’nün bazı programlara giren vatandaşları örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock’a yönlendirmesiyle oluşan 11 bin 480 kişilik mağdur listesinde 47 hâkim ve savcının da bulunduğu ortaya çıktı. Mağdurların illere göre dağılımında 3 bin 652 kişiyle İstanbul en ön sırada yer aldı.

Namaz Vakti, Kıble Bulucu ve Freezy gibi bazı uygulamaları indiren ve habersizce Fetullahçı Terör Örgütü tarafından ByLock sunucusuna yönlendirildiği ortaya çıkan 11 bin 480 mağdur arasında 47 hâkim ve savcılanın da bulunduğu ortaya çıktı.

ANKARA'DA 18, İSTANBUL'DA 7 HÂKİM-SAVCI

Ankara'da görev yapan 18 hâkim ve savcının mağdur listesinde bulunduğu belirlendi. Erzurum'da 3, Gaziantep'te 9, Samsun'da 8 hâkim-savcının habersizce Fetullahçı Terör Örgütü tarafından ByLock sunucusuna yönlendirildiği saptandı. İstanbul'da 7, İzmir'de ise 2 hâkim-savcının aynı yöntemle mağdur edildiği belirtildi.

Mağdurların illere göre dağılımında ise 3 bin 652 kişiyle başı İstanbul çekti. Ankara'da 1192 mağdur bulunduğu Gaziantep'te 615, Antalya'da 358, Balıkesir'de 138, Trabzon'da 119, Şanlıurfa'da 127, Sakarya'da 161, Samsun'da ise 144 mağdur tespit edildi. Kocaeli'nde 404, Bursa'da ise 364 kişinin telefonlarının FETÖ tarafından ByLock sunucusuna yönlendirildiği anlaşıldı.

HSK Yetkilileri, 11 bin 480 kişi arasından daha önce ByLock'çu olduğu tespit edilen bazı hâkim-savcıların da çıktığını, listede adı geçen hâkim-savcıların başka FETÖ iltisaklarının bulunup bulunmayacağına bakılacağını, durumlarının bu araştırmadan sonra yeniden ele alınacağını belirtti.
  
29.12.2017 17:04:28
Kaynak: Sabah
https://www.sabah.com.tr/gundem/2017/12/29/fetonun-bylock-magdurlari-arasindan-hkim-savcilar-da-cikti

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:





Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim