Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Çalışma hayatı-Sosyal güvenlik
0 Yorum

Çin ile Goldman Sachs arasında 5 milyar dolarlık kritik anlaşma

ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'e "haksız rekabet" uyarısı ve ticaret savaşı tehditleri sürerken, önemli bir adım atıldı.

Reuters ve CNBC 'deki haberlere göre, Çin'in varlık fonu olarak bilinen China Investment Corp (CIC) ile Goldman Sachs arasında bir stratejik anlaşma imzalandı.

Anlaşma ile, ABD ile Çin arasında ortak bir sanayi işbirliği fonu oluşturulacağı açıklanırken, 5 milyar dolarlık fonun ABD'li imalat sanayi veya sağlık sektörü gibi alanlarda faaliyet yürüten şirketlere yatırım için kullanılacağı belirtiliyor.

ABD'nin bu yatırımla birlikte, Amerikan şirketlerinin Çin pazarına daha kolay erişimini sağlamayı hedeflediği söyleniyor.

Goldman Sachs CEO'su Lloyd Blankfein, yatırımların taraflar arasında paylaşılacağını ve her iki şirketin de fona para aktaracağını belirtti.

Donald Trump ile birlikte Çin gezisine katılan Blankfein, Trump'ın "iş dünyasından yana, ancak zengini daha da zengin yapmak istemeyen" bir başkan olduğunu ileri sürmüştü.

Trump'ın "Amerikan çıkarlarının şampiyonu" olduğunu savunan CEO, Başkan'ın iş dünyasına verdiği desteğin ekonomiyi canlandıracağını ve "tüm Amerikalılara" yardımcı olacağını söyledi.

Blankfein, büyümenin ne pahasına olursa olsun gerçekleşemeyeceğini, bu nedenle "biraz regülasyona ihtiyaç duyduklarını" kaydetti.

  
10.11.2017 16:52:44
Kaynak: Haber
http://haber.sol.org.tr/dunya/cin-ile-goldman-sachs-arasinda-5-milyar-dolarlik-kritik-anlasma-216665

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim