Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Davalar-Soruşturmalar-Ceza Hukuku
0 Yorum

Avukattan, yanında çalıştığı avukata 'kaset oyunu' iddiası

Mersin’de, terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında meslekten atılan, ikisi polis, ikisi avukat olmak üzere toplam dört sanık hakkında açılan bir dava dikkat çekti. İlk duruşması bugün yapılan davada sanıklar, Mersin Barosu’na üye bir başka avukatın özel görüntülerini elde ele geçirmekle suçlanıyor. Dört sanık 5 yıla varan sürede hapis istemi ile yargılanıyor.

İddianameye göre, Mersin Barosu avukatlarından Avukat Ö. K., 1 yıl kadar yanında çalıştığı Avukat M. A.’nın evine gizli kamera yerleştirdi. K., A.’ya ait elde ettiği bu evdeki görüntülerini önce diğer sanık avukat İ. ǒye verdi. İddiaya göre Ç. de bu görüntüleri, temas halinde olduğu dönemin polis şeflerine verdi.

Avukattan, yanında çalıştığı avukata kaset oyunu iddiası


Mersin Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın sanıkları arasında FETÖ üyeliği sebebiyle ihraç edilen Mersin İstihbarat Şube eski Müdürü Ali Ç., Mersin Emniyet Müdürlüğünde görevli eski komiser İlyas A. ile avukatlar İ. Ç. Ve Ö. K. yer alıyor.


YANINDA ÇALIŞTIĞI AVUKATIN GÖRÜNTÜLERİNİ…


İddianamede, sanıklar ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ve özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmekle’ suçlanıyor. İddianamede yer alan bilgilere göre, avukat Ö. K., yanında çalıştığı avukat M. A.’nın evine gizli kamera yerleştirdi. İddiaya göre K., A.’ya ait görüntü kayıtlarını avukat İ. Ç.’ye ulaştırdı. İddianameye göre, Avukat Ç. de bu görüntüleri meslekten atılan iki polis şefine ulaştırdı.


BİR SONRAKİ DURUŞMA OCAKTA


Yürütülen soruşturma kapsamında 4 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması bugün yapıldı. Tutuklu iki polis duruşmaya SEGBİS yolu ile katıldı. Eski polis müdürü Ali Ç., haklarında açılan davanın soyut iddialara dayalı olduğunu söyledi. "Günah keçisi haline dönüştürüldük" iddiasında bulunan Ali Ç. “Bütün günahlar üzerimize boca edilmektedir” dedi.


Sanık iki avukatın katılmadığı duruşmada mahkeme, bir sonraki celse için önümüzdeki Ocak ayına gün verdi.


5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ


Dört sanık 5 yıla kadar hapis cezası istemi ile yargılanıyor. Sanık avukatlardan İ. Ç. ve Ö. K., 15 Temmuz darbe girişimi sonrası gözaltına alınmış ve bir süre tutuklu kalmışlardı. Diğer iki sanık olan eski polis şefleri ise halen, FETÖ üyeliği kapsamında açılan davada tutuklu bulunuyorlar.

  
10.11.2017 15:32:16
Kaynak: Mobil
http://mobil.hurriyet.com.tr/avukattan-yaninda-calistigi-avukata-kaset-oyunu-40640508

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim