Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Örgütlü suçlar-Terör haberleri
0 Yorum

Amsterdam Hukuk Firması'ndan Washington'da 'Aldatma İmparatorluğu'nun Tanıtımı

Fethullah Gülen’in Türkiye'ye iadesine yönelik çabalar sürerken, Türkiye’nin örgütün uluslararası faaliyetlerini soruşturmak üzere görevlendirdiği hukuk firması Amsterdam & Partners'in sahibi Robert Amsterdam, gelecek hafta yayınlanacak "Aldatma imparatorluğu: Gülen Sözleşmeli Okul Ağı Üzerine Bir Araştırma" adlı kitabı başkent Washington’da tanıttı.

Tanıtımda, Gülen hareketi hakkında hukuk firması tarafından gerçekleştirilen soruşturmanın bulgularını ayrıntılarıyla anlatan 650 sayfalık kitabın, örgütün Amerika’nın 29 eyaletinde ve 174 okulundaki faaliyetleri gözler önüne serdiği dile getirildi. Örgütün sahip olduğu okullardan, bugüne dek 243 milyon dolar gelir elde edildiği bilgisine yer verilirken kitabın Amerikan okullarında okuyan çocukları koruyan yasanın uygulanması için uyarı niteliği taşıdığı kaydedildi. Okulların denetimden uzak olduğu da yine kitapta vurgulanan bir başka ayrıntı oldu.

Avukat Robert Amsterdam tanıtım toplantısındaFethullah Gülen hareketinin siyasi bir hareket değil, bir suç örgütü olduğunu söyledi. 13 Eylül’de yayınlanacak kitap firma tarafından 18 Eylül’den itibaren Amerika’daki bütün eyaletlere dağıtılacak ve birebir tanıtımı yapılarak Amerikalılar örgütün faaliyetlerine karşı uyarılacak.Kitabın önümüzdeki aylarda Türkçe yayınlanması için de çalışmalar sürüyor.

  
7.9.2017 20:24:42
Kaynak: Amerikaninsesi
https://www.amerikaninsesi.com/a/amsterdam-hukuk-firmasindan-washingtonda-alsatma-imparatorlugu-tanitimi/4019115.html

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim