Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Davalar-Soruşturmalar-Ceza Hukuku
0 Yorum

Bu fotoğraftan sonra gözaltına alındı

 Düzce'de AK Parti Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek MP5 makineli tabanca ile çektirdiği fotoğrafı, "Vur de vuralım, öl de ölelim. Reis meydanlar boş değil, emrin yeter" notuyla sosyal medya hesabında paylaştı. Fotoğraf sonrası savcılık soruşturma başlattı. Mehmet Aybek gözaltına alındı. Elindeki tabancının kurusu sıkı olduğunu ve bir av bayisinde çektirdiğini belirten Aybek'in sorgusu sürüyor.

Kentte erkek kuaförü olan Mehmet Aybek CHP'lilerin yürüyüş karararından sonra sonra MP5 makineli tabanca ile çektirdiği fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabında paylaştı. Ak Parti Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Aybek fotoğraf ile birlikte, "Vur de vuralım, öl de ölelim. Reis meydanlar boş değil, emrin yeter" notunu yazması dikkat çekti.

Aybek yaklaşık 6 saat sonra bu fotoğrafı sayfasından kaldırdı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tepki çeken olayla ilgili soruşturma başlattı. Aybek, soruşturma kapsamında polis ekipleri tarafından, ’Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya teşvik etmek’ suçlamasıyla gözaltına alındı.

Elindeki tabancanın kurusıkı olduğu ve kentte bir av bayisinde söz konusu fotoğrafı çektirdiği belirtilen Aybek'in poliste sorgusu sürüyor.
  
15.6.2017 18:24:36
Kaynak: Hurriyet
http://www.hurriyet.com.tr/bu-fotograftan-sonra-gozaltina-alindi-40491442?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_campaign=bu-fotograftan-sonra-gozaltina-alindi-40491442&utm_term=post

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim