Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Davalar-Soruşturmalar-Ceza Hukuku
0 Yorum

Kongre üyesinin vurulması ABD'de derin devletler arasındaki sıcak savaş mı?

ABD'de beyzbol oynayan kongre üyelerini hedef alan saldırıyı gerçekleştiren 66 yaşındaki James Hodgkinson ile ilgili ilginç detaylar ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri, dün Virginia'da beyzbol oynayan kongre üyelerinin uğradığı silahlı saldırının şokunu yaşarken, saldırıyla ilgili ilginç detaylar da ortaya çıkmaya başladı.


Üst düzey Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Steve Scalise'ın da aralarında olduğu 6 kişinin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren 66 yaşındaki James Hodgkinson'un saldırıdan önce sahada bulunan bazı kongre üyeleriyle konuştuğu ve beyzbol oynayanların 'Cumhuriyetçi' mi yoksa 'Demokrat' mı olduklarını sorduğu belirtildi.


Öte yandan Hodgkinson'ın, 2016'da Demokrat Parti'nin başkan aday adaylarından olan Bernie Sanders'ın seçim kampanyasında gönüllü olarak çalıştığı ifade edildi. Sanders, Senato'da yaptığı konuşmada Hodgkinson'ın kendi kampanyasında çalıştığını doğrularken, saldırıyı kınadığını söyledi.FBI'ın hakkında bilgi almak için ilan verdiği Hodgkinson'ın bir süre önce Facebook hesabında 'Trump bir hain, Trump'ı yok etme zamanı geldi' şeklinde paylaşım yaptığı ifade edildi. New York Times'a konuşan Hodgkinson'ın kardeşi ise, abisinin normal bir hayat yaşadığını ve hayatı boyunca politikayla yakından ilgilendiğini söyledi.


CNN'e konuşan emniyet kaynakları, saldırının bilinçli bir şekilde ve hedef gözetilerek yapıldığını söyledi.

  
15.6.2017 14:14:52
Kaynak: Haberturk
http://www.haberturk.com/dunya/haber/1531311-abd-de-kongre-uyelerinin-tarandigi-saldiriyla-ilgili-soke-eden-detay?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim