Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Yeni İcra İflas Kanunu
0 Yorum

Bir icra memuruna 10 bin dosya. İcra SOS veriyor!

Çorum merkez ve ilçeleri ile birlikte son zamanların en ağır ekonomik sorunları ile uğraşıyor...

Çorum merkez ve ilçeleri ile birlikte son zamanların en ağır ekonomik sorunları ile uğraşıyor. 518 bin nüfusa sahip olan Çorum, 322  bin icra dosyası ile mücadele ediyor.


Yapılan araştırmalar neticesinde Çorum Merkez ilçe ile birlikte 14 ilçeden oluşan Anadolu'nun kaplanları unvanını taşıyan ve genel nüfusu ise 518 bin olan şirin bir il. Son  seçimlerde ise 317 civarında oy kullanıldı.  18 yaş altı ise bu ölçekte 201 bin civarında kalıyor. 


Sungurlu, Alaca, İskilip  Kargı, Bayat ve Osmancık ilçelerinde 1 er adet Çorum Merkezde ise 4 olmak üzere toplam 10 icra dairesi faaliyet gösteriyor. 6 ilçede 160 bin civarında icra dosyası işlem görürken bu rakam Çorum'da ise biraz daha ivme kazanarak 162 bin civarında yer alıyor. Banka ve Telekom alacaklarının başı çektiği takip dosyalarını esnaf borçları, elektrik, Belediyenin su  ve atık  ile tabela dosyaları takip ediyor.


322 BİN DOSYADAN 32 KİŞİ SORUMLU


Alaca icra dairesinde 2, Bayat 2, İskilip 2, Osmancık 2 Kargı 1, Sungurlu 2 Çorum Merkez 1,2,3 ve 4 numaralı icra dairelerinde görevli sayısı ise 20. Toplamda ilçelerle birlikte 32 memur 322 bin icra dosyası ile ilgilenmek durumunda. Çorum merkez icra dairesinde görevli sayılarının düşmesindeki gerekçelerin başın da ise FETÖ ve rüşvetten tutuklananlar geliyor.


HER SEÇMENE 1 DOSYA HER MEMURA 10 BİNYapılan inceleme sonrasında, 2017 seçiminde Çorum merkez ve ilçelerinde kullanılan oy sayısı ile icra dairelerindeki dosya sayısının örtüşmesi ortaya bu ilginç bilgiyi çıkartırken, görevli memur sayısının icra dosyaları ile orantılı olması ise başka bir ilginçliği oluşturuyor.
Cuma Şahin / Çorum

  
15.6.2017 08:36:43
Kaynak: Odatv
http://odatv.com/ekonomi-tikirinda-diyenler-bu-haberi-okusun-1506171200.html

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim