Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Örgütlü suçlar-Terör haberleri
0 Yorum

Avukat : Doğun Holding arsayı Zaman'a yarı fiyatına devrettiFET֒nün firarilerinden Ekrem Dumanlı’nın avukatı, Doğan Holding’in Hadımköy’deki 68 dönümlük araziyi Zaman Gazetesi’ne sattığını açıkladı. “100 milyon TL’lik arsa 50 milyon TL yani yarı fiyatına cemaate verildi” ifadesini kullandı.

Takvim Gazetesi’nin iddiasına göre Aydın Doğan ve medyası, FETÖ suçlamalarına tepki gösterdi! "Bizim bu örgütle bağımız yok" denildi. Ancak ortaya çıkan belgeler ve ifadeler Doğan Holding ile cemaat arasındaki alışverişi gözler önüne serdi.

Teröristbaşı Gülen'in yanına kaçan Ekrem Dumanlı'nın avukatı, akıllara durgunluk veren alışverişi deşifre etti.

Buna göre kapatılan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın avukatı Hasan Günaydın, tutuklanıp hapse gönderildi.

Günaydın, Doğan Holding'in FETÖ ile irtibatı üzerine yürütülen soruşturmada ifade verdi.

2012 yılında Doğan Holding'in o dönemki CEO'su Yahya Özdiyen ve Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel'in ofislerini ziyaret ettiğini söyledi. Doğan Holding ve Zaman Gazetesi arasında yaşanan bir satışa ilişkin de bilgiler verdi.

Günaydın, "Doğan Holding, 2012'de İstanbul Hadımköy'deki 68 dönümlük araziyi Zaman Gazetesi'ne satmaya karar verdi. Gerçek değeri 100 milyon TL olan arazi, 50 milyona Feza Grubu'na geçti.

Yani arazi yarı fiyatına gitti" dedi. Bu arada Doğan Holding'in Ankara Temsilcisi Barbaros Muradoğlu geçtiğimiz günlerde tutuklandı. Eski CEO Yahya Özdiyen ve Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ise gözaltına alındı.

 

 

KAYITLAR DOĞRULADI

Günaydın'ın ifadesinde belirttiği satış 19 Ekim 2012'de gerçekleşti. 17/25 Aralık sonrası mal kaçırma telaşına düşen Feza Gazetecilik, aynı araziyi Cihan Medya'ya kağıt üzerinde 31 Ocak 2015'te 72 milyona sattı. Arazi şu anda ise Hazine'nin kontrolünde.

  
12.1.2017 10:43:26
Kaynak: Yeniakit
http://www.yeniakit.com.tr/haber/aydin-dogan-sucustu-yakalandi-akillara-durgunluk-veren-alisveris-257265.html

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim