Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin
Hakim-Savcı
0 Yorum

Tayyar: HSYK bunu o görevde 1 dk tutmayın

Ak Parti M.Vekili Şamil Tayyar , Gaziantep Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Birkan Güner'in sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımdan dolayı HSYK'yı göreve çağırdı. Tayyar, Güner'in görevden alınması gerektiği vurguladı.

Adalet Komisyonu Başkanı Güner, Adana Aladağ'da 11 öğrenci toplam 12 kişinin öldüğü yurt yangınıyla alakalı olduğu tahmin edilen Facebook paylaşımında;   Tarikat ya da cemaat yuvası-yurdu dedikleri yerlerde çocukları ya hayvanca hislerinin tatmin aracı olarak kullanıyorlar, ya da beyinlerini köreltiyorlar. Bundan öte tarikat ve cemaatler ülkeyi yangın yerine çeviriyorlar. Ülkemizi, aydınlanmacı kuruluş felsefesine sahip Cumhuriyetimizi lime lime edip yok etmeden biz onları yok etmeli tüm tarikat ve cemaatleri yasaklayıp kapatmalı (esasen 1925 yılından beri yasak!) ve mensuplarına aynen FETÖ mensubu muamelesi yapmalılıyız. Nokta" dedi.

AK Parti Milletvekili Tayyar, Adalet Komisyonu Başkanı Güner'in facebook paylaşımını alıntı yaparak, sert bir dille eleştirdi.

Tayyar, twitter hesabında; "Bu adam maalesef hakim, üstelik Gaziantep'te komisyon başkanı. Bunu o görevde 1 dk tutan HSYK,HSYK değildir" dedi.

KAYNAK :HABER7

  
4.12.2016 19:05:03
Kaynak: Haber7
http://www.haber7.com/siyaset/haber/2230673-tayyar-hsyk-bunu-o-gorevde-1-dk-tutmayin

Haberin devamını Okumak İçin Tıklayın

Yorumlar


Adınız:

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim