Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

Gazata habarları okuyan meslektaşlar…

Sabahleyin ikamet ettiğin lojmandan servise binip kısa bir yolculuktan sonra adliyene geliyorsun, gelirken bile aklında dünden kalan dosyalarımı nasıl sonuçlandırırım acaba diye bir düşünce var, yanında oturan meslektaşınla muhabbet etsen bile zihnin hep karar vereceğin dosyalarında, servisten iner inmez bir koşturmaca ile odanın yolunu tutuyorsun, bilgisayarı açıp uyap’ı da yükledim mi tamam diyorsun, ancak ne mümkün uyap bir türlü yüklenmiyor, katibin gelip savcım gene güncelleme var açılmıyor diyor, bir ara açılıyor başlıyorsun can hıraş bir çalışma temposuna, dışarıda ifade vermeye hazır bir vatandaş topluluğu, ben önce geldim ben sonra geldim diye tartışmalar kulağınıza çalınıyor, çalışma temposu öyle bir yoğun ki meslektaşlarına ve misafirlerine ayıracak olan zamanı kayıp addediyorsun, senin ahval ve şeraitin böyle iken aynı çatı altında bir süre önce görev yapan meslektaşlarından bazıları başka bir birime/bölüme/üstgöreve geçince bir de bakıyorsun ki, aaa oda ne koltuğuna yaslanmış gazeta okuyor. İşte o zaman hayıflanıp kendi kendine söyleniyorsun, ya benim suçum ne gardaşım, halbuki ikimizde aynı kıdemdeyiz o kapağı bir üst göreve/birime/bölüme attı gazata okuyor, ya ben diye düşünüyorsun. Adalet ve liyakatın bir gün gerçekleşeceği umuduyla yaşamına kaldığın yerden devam edip gidiyorsun, belki de bu umut bizleri hayata bağlıyor ne dersiniz…

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim