Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

Deliler’de fırıldak olmuş…

Hasan bey garip, hasan bey yoksul, hasan bey kimsesiz, hasan bey yıllarca aç ve sefil bir hayat sürmüş, yaşadığı bu topraklar ona nerdeyse gün yüzü göstermemiş, oda soluğu yabancı memlekette almış, kaçakçılarla temas ederek kapağı Alamanya’ya atıvermiş, el yurdunda memleket hasreti baskın gelince kararını vermiş ve ben köyüme döneceğim diye, gün yüzü görmediği topraklarda bazılarına gün göstermek için belki de bu kararı almış kimbilir. Elin memleketlerinde bu kadar süre zarfında kalınca bizim hasan köyündeki her taşı, her toprağı ve de her insanı özler olmuş, hatta köyün delilerini bile görmek için can atar bir hale gelmiş. Köyün dışında kendine bir taş ev yapmış, eşi de ona eşlik edince sevinci bir kat daha artmış. Ama Hasan’ın unuttuğu bir şey var, köy eski köy değil köylülerde eski köylü değil, hatta köyün delileri bile ortama ayak uydurmuşlar nasıl mı, Hasan’ın kökeni ile eşinin kökeni ve dinlerini fark eden bizim deli dediğimiz mıstafa ali, hemen pozisyon almış, kendisine bir kap yemek veren, cebine birkaç kuruş harçlık sıkıştıran ve esbaplarını yıkayan hasan’ın eşine yaranmak için, onun dini ritüellerini yapabilmek adına canhıraş bir uğraş içine girmiş, bizim hasan’da “ula mıstafa ali sen her Allahın günü rakı masasında otururdun bu ne hal” deyince, oda “beyim o günler geçmişte kaldı, ben doğru yolu buldum” demez mi, tabiî ki bizim hasan’ın tepesi atmış ve “yav bu memlekete ne olmuş böyle, deliler bile fırıldak olmayı öğrenmişler” diye iç geçirmiş.

Değerli dostlar her geçen gün yeni bir şeyler ortaya dökülüyor, ummadığınız insanlar ummadığınız bir şekilde suçlanıyorlar, suçlanmalarını bırak suç delilleri bile ortalığa saçılıyor, fırıldaklar yanımıza yakınımıza kadar sokulmuş, kime güveneceğimizi, kiminle muhabbet edeceğimizi şaşırdık, bu gidiş iyi değil kanımca…

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim