Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

Çocuğa cinsel istismar mevzusunun en başıHenüz girmiş onüç ondört yaşına, edalı, işveli tarzı onlarca türkü ve şarkısı halen dillerinde terennümde iken, çocuğun cinsel istismarına karşı olduğunu, yapanların ağır cezalara muhatap olmaları gerektiğini söyleyen Anadolu insanının ciddi bir silkelenmeye ve kendine çeki düzen vermeye ihtiyacı vardır.

Öyle ya, Devlet radyo ve televizyonlarında halen iştahla seslendirilen ve dinleyenlerinin karşılıklı göbek attıkları bu gibi türküler, kültürde eğer kabul görüyor ise, çocuklara yönelik cinsel saldırıları hangi eğitim sistemi ile engelleyecek ve hangi ceza hukuku ile bu melanetin kökünü kazıyacaksınız.
Öncelikle kadını ve çocuğu, cinsel meta olarak görme algısına sebep olan ne kadar iğrenç deyiş, söz ve yazı var ise, hepsini tamamen dilimizden ve satırlarımızdan silmeliyiz. Televizyonlarda buna çanak tutan tüm dizi ve filmleri lanetlemeli ve gözlerimizi kulaklarımızı böylesi pislikten korumalıyız. En önce de “Göster yavrum pipini” boşboğazlığını terk etmeli ve aile içi eğitimde çocuklara ciddi anlamda sahip çıkmalı ve onları insan olma erdeminde yetkinleştirmeye gayret etmeliyiz.
Biz, sapıklıkla, sapkınlıkla savaşırken Devletimiz de armut toplamamalı, üzerine düşenleri yapmalı, tabii ki. Var olmasının sebebi zaten, sadece bu değil midir. Vatandaşının huzuru ve selameti.


Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim