Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Kişinin duyguları, bildikleri ile ters orantılıdır. Ne kadar az bilirsen o kadar çok kafan kızar. B.Russel
Sitenize Ekleyin

ARKADAN VURMAK…

Devletin polisi, devletin silahı ile devletimizin koruması altında bulunan ve  misafirimiz olan Rus elçisini hem de sırtından vurarak öldürdü. Bunu da Halep’te yaşananlara tepki olarak yaptım dedi. Demesine dedi ama buna kim ya da kimler inandı bilemiyorum. Bazıları bireysel eylem, bazılarımız ise basbayağı örgütlü bir provakasyon dedi. Elçi öldürmek normal bir vatandaşı öldürmekten daha kolay dedirten türden bir suikast, nereden bakılırsa bakılsın.

Ben arkadan vurmaya takıldım nedense, bizde adamın karşısına geçip sen haksızsın, sen alçağın tekisin, sen yaramazsın deyip de alnının ortasından vurmak yerine, nedense gizli gizli yanaşıp, bir punduna getirip, pusu kurup adamı yere sermek daha makbul galiba. Mertlik kavramı tarihe karıştı herhalde. Günlük ilişkilerimizde bile birbirimizin yüzüne güler arkasından kuyusunu kazarız, adamı yüzüne karşı överiz o gidince hemen yereriz, hele de bir tahkikat sırasında içimizden gelen gelmeyenleri bir bir sayarız, gıybet günah olsa bile bunu her zaman ve her yerde yapmakta sakınca görmeyiz, düne kadar birlikte olduğumuz, yediğimiz, içtiğimiz insanları bir çırpıda satarız. Vefa kelimesini İstanbul’da bir semt sanarız.

O nedenle polis kılığına girmiş yaratığın, canı bizlere emanet olan bir elçiyi arkadan vurmasına şaşırmadım. Bu ülkede ikiyüzlülüğün pirim yaptığı sürece, dün cemaatle kol kola girip bugün cemaat düşmanı kesilenleri gördükçe, içindekileri açıklıkla ve mertçe söyleyenlerin sayısı azaldıkça, biz daha çok böyle arkadan vurmalara tanık olacağız galiba.

O nedenle tez zamanda ırk, din, dil ve köken farkı gözetmeden, bu bizim cemaattendir, bu bizim partidendir, bu bizim dernektendir, bu bizim vakıftandır demeden, teninin rengine bakmadan dürüst, namuslu, liyakatli ve de vatanını milletini seven insanları baş tacı etmemizin vakti geldi hatta geçti bile…

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim