Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Küçük işlerle uğraşırsanız büyük işlerde başarılı olamazsınız... Confucius
Sitenize Ekleyin

CANIM SIKILIYOR…

Eski çağlarda uzun deniz yolculuğuna çıkacak olan kaptanın birisi gemisine işine yarayacak olan insanları alarak, seferde karşısına çıkacağı riskleri bertaraf etmek ister. Şehirde dolaşırken biri kaptana dönerek “ben çoook uzakları görürüm, kimsenin görmediği yerleri gözümle şeçerim” deyince “gel benimle” demiş kaptan. Az daha gidince karşısına çıkan diğeri ise “ben kimsenin duymadığı şeyleri duyarım, ha bu kulaklar var en ufak bir tıkırtıyı duyar” deyince sen de gel benimle demiş kaptan. Yolun sonuna gelince ilerde bir adam da öfleyip püfleyip duruyormuş, kaptan ona sen ne iş yaparsın deyince “benim canım hep sıkılır” demiş, kaptan da, e hadi sen de gel demiş. Geminin sefere çıkma zamanı gelip çatmış, günler hatta aylar boyu denizde yol almışlar ama gemidekilerin ayak basacağı bir kara parçası bulmak ne mümkün. Kaptan o her şeyi gören ve duyanlara şöyle bir bakınca, çok şeyleri gören “kaptan buradan 10 deniz mili uzakta bir ada var, üzerinde de yüksekçe bir dağ var” demiş, çok şey duyan diğeri geri durur mu hiç atlamış hemen “orada şırıl şırıl sular akıyor, yerliler dans ediyor” diyiverince kaptan dönmüş canı sıkılan bizimkine oda “ya kaptan efendi, işte benim bunlara canım sıkılıyor” demiş.

Bir kısım yazanlara ve de yazılanlara bakınca doğrusu çok canım sıkılıyor. Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmadan slogan tarzında yazılan yazılara, yapılan muhabbetlere canım sıkılıyor. Sadece ve sadece gündemde kalmak için, yazmak ve konuşmak zorunda hissedenleri görünce canım sıkılıyor. Hiç riski olmayan konularda sayfalarca yazılan yazıları okuyunca canım sıkılıyor. Dün yazıp çizdikleri ile bugün yazıp çizdiklerini yan yana koyup okuyunca canım sıkılıyor. Ortalıkta bunca olay olup biterken, İstanbul Kazan sen kepçe olup fink atarak, yediği yemekleri ve gezdiği yerleri paylaşanları gördükçe canım sıkılıyor. Velhasıl kelam canım sıkılıyor işte…

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim