Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

PROF DR. ŞEREF ERTAŞ HOCANIN İNTERNET SİTESİNDE SINAV SONUCUNA İTİRAZ EDENLERE VERDİĞİ CEVAPLAR. YOĞUN İŞ TEMPOSU ARASINDA GERGİNLİĞİNİZİ BİRAZ ALIR PROF DR. ŞEREF ERTAŞ HOCANIN İNTERNET SİTESİNDE SINAV SONUCUNA İTİRAZ EDENLERE VERDİĞİ CEVAPLAR. YOĞUN İŞ TEMPOSU ARASINDA GERGİNLİĞİNİZİ BİRAZ ALIR J

 

YDÜ HUKUK FAKÜLTESİ MİRAS HUKUKU NOT İTİRAZLARI

Not : verilen notlara itiraz eden ve itirazı haksız görülen öğrencilere bundan sonraki sınavlarda takdiren not ilavesi yapamayacağım için üzgünüm.

2005 YILI FİNAL

 

 

İtiraza utanmıyor musun ? Klasiklerden 00 puan,testlerden 35 puan aldın. Birinci zümreyle mirasçı olan eş nasıl 2/3 pay alıyor. İki kardeş ½ ve ½ şer pay alıyorsa,eşe ne kalıyor ?. Okuma yazma bilmeyen bir vatandaşın çözebildiği bir basit miras olayını çözemiyorsun ve hukuk fakültesi diploması almayı umuyorsun.

İtiraza utanmıyor musun ? Klasiklerden 00 puan,testlerden 35 puan aldın.. Okuma yazma bilmeyen bir vatandaşın çözebildiği bir basit miras olayını çözemiyorsun ve hukuk fakültesi diploması almayı umuyorsun. İnsanların en kötüsü bilmediğini bilmeyendir. Sen o sınıftan mısın ?. Mevlanının bilmediğini bilmeyenden uzaklaş sözünü sana hatırlatayım.Tenkis davasının zamanaşımı sana soruldu mu da yazdın ? Hem de yanlış olarak ?

 

Kızım senin aklından zorun mu var ? Esasen kağıdın başarısız iken yanlışlıkla sana geçer not vermişim. Ama aldığın iyi vize notu hatırına verdiğim notu geri almıyorum fakat sana helal da etmiyorum. Yaptığın gerçekten ayıp . Diğer arkadaşlarının geleceği ile oynuyorsun. Seninle özel olarak görüşeceğim.

 

İtiraza utanmıyor musun ? Klasiklerden 00 puan,testlerden 55 puan aldın. Neye güvenerek itiraz ettin. Vize notun bile yok.Okuma yazma bilmeyen bir vatandaşın çözdüğü bir miras olayını çözememişsin . Hangi yüzle hukuk fakültesi diploması istiyorsun.. En kötü insan bilmediğini bilmeyendir. Tanrı bu gibilerden tüm insanlığı korusun .

 

E’ benim devamlı,ön sıralarda oturan ,sempatik öğrencim. Sana itiraz yakışıyor mu ? Seni tanıdığım için kağıdını çok dikkatli değerlendirdim. Klasiklerden 00,testlerden 50 puan aldn. Basit bir olayı çözememişsin. Ben sana ne diyeyim. Kafanı çok fazla rakamlarla karıştırma,iyi bir tatil yap,Gerçekten Kuşadalı isen orası bunun için ideal bir yer. Biraz çalış ,başarılı olabilirsin. Ama lüzumsuz bu itiraz sana hiç yakışmadı.

 

İtiraza utanmıyor musun ? Klasiklerden 00 puan,testlerden 40 puan aldın . Basit bir miras olayını çözemeyene hukuk fakültesi diploması verilir mi ? Sana tenkis davası zamanaşımı mı soruldu da yazdın,hem de yanlış olarak. Yaşın kemale ermiş .Artık bu iş bitsin,biz de senin itirazlarından kurtulalım.

 

İtiraza utanmıyor musun? Klasiklerden 00 puan,testlerden 55 puan aldın . Basit bir miras olayını çözemeyene hukuk fakültesi diploması verilir mi ? Eş altsoyla mirasçı olduğunda altsoyun miras payı nasıl ½ oluyor. Gerisini yazmaya gerek varmı ? Kızım sen ne yazdığını bilmiyormusun ? Biri seni itiraz etmen için tehdit mi etti ?

 

İtiraza hazırsın her an.. Bilmediğini bilmek en büyüm erdemdir sözünü sana da hatırlatayım . İki kardeş !/2 ve ½ pay alırsa eşe ne kalır yoksa 2x 2 = 5 mi ediyor. Ne dersin.. İşkemben ,gerekçesiz atışlarla bu iş olmaz.. Devamlı itirazlarla da bu iş olmaz. Yarın devamlı dava kayıp edip,temyiz dilekçesi yazan avukat mı olacaksın ..Aklını başına topla mantıklı şeyler yaz.. 10 senelik öğrencisin,durumuna üzülüyorum. Artık bu iş bitsin.

 

Testlerden 52,klasiklerden 00 puan aldın. Basit bir miras hukuku olayını çözemeyen hukuk fakültesi diplomasına hak kazanabilir mi? Sonra vatandaşlar bana nasıl öğrenci yetiştiriyorsun,bir anne ile oğlun,miras payını hesap edemiyor demez mi ? bana da yazık değil mi,biz bu ünvanları sebze pazarından mı satın aldık.. Lütfen itiraz hakkımızı da kötüye kullanmayalım. Ailemize hoş görünmek için hocalarımızı kötülemeyelim. Hiç mirası red eden kişinin miras payı olur mu ? Bu basit kuralı bilmiyorsun. Bilmediğini bilmekte büyük erdemdir,unutma.

 

İtirazlarla bu iş olmaz. Klasiklerden 00 puan almışsın.Gerisinin bir değeri yok. Basit bir miras olayını çözemeyenin hukuk fakültesinde ne işi var. Birazda kendini sorgulasan. Birinci zümrede eşin nasıl ½ miras payı ¼ saklı payı alıyor. Bunları yazmışsın. Puan bekliyorsun. Vermeyince mabut neylesin hocan Mahmut ( Prof.Dr.İrfan Buştuğ’un sözüdür )

 

 

İtirazlardan bıkmadın mı ? Sınav cevap kağıdını,bu yıl en fazla gaf yapan sınav kağıdı olarak seçtim. Örneğin miras bırakana da miras payı vermişsin.Bu Dünya literatüründe ilk defa oluyor.Seni kutlarım. Mirası red eden (A) ya zorla miras payı veriyorsun. Daha yazayım mı ? Verdiğimiz olayda mirastan feragat falan demedik,sen nereden çıkardın.? Anlaşılan olayı ve soruyu okumadan cevap yazıyorsun. Önce bu huyundan vazgeç ve bir pisikoloğa görün.

 

Sana eşin zümrelere göre miras hakkı mı soruldu da yazdın. Hariçten gazel okuma puan kazandımaz,kayıp ettirir.Diğer taraftan okuma bilmeyen bir vatandaşın çözebildiği bir miras olayını çözemiyorsun.. Abuk sabuk şeyler yazıyorsun. Testlerden 46 ,klasiklerden 00 puan aldın. Vize notun neden yok.?

 

Ne yüzle itiraz eder,geleceğinle oynarsın,bu senin kaçıncı haksız itirazın. oğlum sen testlerden 40,klasiklerde 00 puan aldığını anlamayacak kadar zeka fakiri misin.. Eş ile altsoylar nasıl 1/+ er miras payı alıyorlar

 

Oğlum aklın başında mı senin. Eski öğrenci olman sebebiyle zamanaşımı ile diplomamı alacaksın.. Eşin zilliyetlere göre 743 ve 721 sayılı kanuna göre miras payına ilişkin saçma sapan bir tablosunu yapmışsın. Yazdığın şeyler hem soru dışı hem de saçma sapan. Soruyu okumamışsın. Okuma yazma bilmeyen bir vatandaşın çözebileceği bir miras olayını çözememişsin.Hukuk fakültesi diploması almayı umuyorsun.Yazıklar olsun. Verdiğim emek haram olsun.

 

Oğlum sen zaten hakkını fazlası ile (69 ) almışsın . Daha neye itiraz ediyorsun. Belanı mı arıyorsun. Aldığın not haram olsun.

 

Testlerden 40,klasiklerden 5 puan almışsın.Geçme notu 60 olduğuna göre neden itiraz ettiğin anlaşılmamadı. Kızım sen kendi notunu hesaplayamayacak kadar açiz misin. Kağıdını iki defa hocana okutuyorsun. Vize notun yok.. sana hakkımı helal etmiyorum.

 

Kaynak :http://kisi.deu.edu.tr/seref.ertas/itiraz.html


Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim