Hukuk Medeniyeti Anasayfa
Giriş Yap Üyelik Girişi
Haberler Haberler
İçtihatlar
İçtihatlar Koleksiyonlar
Forumlar
İnfaz Hesaplama İnfaz Hesaplama
Hukuki Soruları Sor Vatandaş Soruyor
Şerhler
Şerhler
Yargıtay Karar Arama Motoru Arama
İletişim İletişim
Hukuk Medeniyeti Facebook Facebook
Giriş Yap Üye Ol

Sitenize Ekleyin

YARGININ PÜR MELALİ…

Bir kısım meslektaş ne etliye ne de sütlüye dokunmakta, sadece kendisine tevdi edilen görevi yapmakta, asla kimseyi eleştirmemekte, katiyen hiçbir konuda yorum yapmamakta ve rengini belli etmemekte,

Bir kısım meslektaş ise renkleri belli olsa bile, sanki belli olmamış gibi birlikte hareket etmekte, açık vermemek için kendilerine tevdi edilen işleri gayet güzel bir şekilde yapmakta ve yargı içinde iktidar oldukları o geçmiş günleri yeniden yaşayacakları zamanı iple çekmekte,

Bir kısım meslektaş ise oluşan yeni yargı iktidarında makam ve mevki kapmak ya da başına bir hal gelir ise ben de sizdenim demek için canhıraş bir çaba içine girmekte, mesaisinin çoğunu bu yola hasretmekte herhangi bir beis görmemekte,

Bir kısım meslektaş ise biz iktidardan bağımsız hareket tarzı benimsedik diye ortalıkta dolaşmakta, ancak bunu nasıl ve şekilde yapacaklarına dair tatmin edici ve doyurucu bir yanıt veremedikleri, çoğu konularda istemezük dedikleri için bir kapalı devre sistemi ile çalışmakta,

Bir kısım meslektaş ise kendini tek başına muhalefet ediyor gibi zan etmekte ve bu yolla bazı şeyleri değiştireceğim diye düşünmekte,

Bu durumda ne yapmak ve hangi tür tercihte bulunmak icap etmekte, yargıyı bağımsız ve tarafsız kılmak, yerlerde sürünen itibarını yukarı çekmek için hangi yolu seçmek gerek, acaba kapımızı kapatıp sadece dosyalarla boğuşmayı mı denesek, kendimizi belli etmeden bir grupla birlikte hareket mi etsek, oluşan yeni yargı iktidarına kayıtsız ve şartsız destek mi çıksak ya da aynı kafa yapısında olanlarımızla bir araya gelip istemezük diye haykırsak mı, yoksa bireysel mi takılsak,

Ya da yeni bir yol ve yöntem mi bulsak ne dersiniz? Ben işin içinden çıkamadım, umarım sizler çıkarsınız…

Web Tasarım ve Yazılım Dizaynist Bilişim